Hirdetés

Hirdetés

A GANODERMA GYÓGYGOMBA NAPJAINK BETEGSÉGÉNEK ELLENSZERE

A ganoderma gyógygomba valóban orvosság lehet a modern betegségek kezelésére.

dxn3

Yukio Naoi, Kiotói Egyetem Élelmiszer ipari Tudományos Kutatóintézet szerint a ganoderma gyógygomba minden napjainkban fellelhető betegségnek a gyógyírjaként szolgálhat. A ganoderma képes a kiegyensúlyozatlan szervezet megváltoztatására, és egészségessé teszi azt. Ha egy beteg szervezete különösen jól reagál a ganodermára, az olyan, mintha egy szabadalmaztatott gyógyszer a maximális hatást váltaná ki.

A vadon növő gombafajt nagyon nehéz begyűjteni, mert ha még rá is talál az ember, azokban a gombákban, már nem biztos, hogy azok a gyógyhatások vannak, mint a speciálisan termesztett ganoderma gombáknál. 1970-ben a Kiotói Egyetem Élelmiszer tudományi Kutató Intézetének egyik technikusa, Dr. Yukio Naoi sikeresen alkalmazta a “spóraszétválasztó termesztési módszert” a Ganoderma termesztésére. A módszert 1975-ben vezették be Ázsiában. Mivel a klíma és a talaj rendkívül kedvező, ez az eljárás mára széles körben elterjedt.

Az együttműködő kórházak, egyetemek és gyógyszeripari vállalatok klinikai kísérleteinek segítségével  végre megfejtették kivételes hatékonyságának titkát a gomba összetételét illetőleg.

  • Szerves germánium (Ge): Akár másfélszeresére növeli a vér oxigénfelvevő képességét; javíthatja az emésztést, megelőzheti a szövetek elhalását. Dr. Kazuhiko Asai kutatásai szerint a Ganoderma 800-2000 milliomodrészben tartalmaz germániumot. Ez négy-hatszor annyi, mint amennyi a ginszengben (Panax ginseng) található.
  • Poliszacharidok: Ezek az egyszerű cukrokból álló óriásmolekulák hatékonyan támogatják az immunrendszer optimális működését. Több gomba-poliszacharid esetében a kutatások tumorgátló hatást igazoltak. Japánban az 1970-es évek végétől törzskönyveztek gomba-poliszacharidokat tartalmazó gyógyszereket, melyeket azóta is a klinikai daganatterápia kiegészítéseként (adjuváns terápia) alkalmaznak.
  • Keserű íz: A pecsétviaszgomba keserű ízéért első sorban a különböző triterpének felelősek. Minél magasabb egy gombafaj triterpén tartalma, az íze annál keserűbb. A Ganoderma triterpén vegyületei antivirális hatásúnak bizonyultak.

Az eddigi tapasztalatok azt nem igazolják, hogy a gombának mellékhatása lenne, vagy elégtelen kezelés lett volna az eredménye.

forrás: http://hir.ma/egeszseg/

 

Hirdetés

Változás bejelentése

Ha az adatok nem felelnek meg a valóságnak, jelezd kérlek e-mailben!

 

 

Felelősségi nyilatkozat

A termelőtől.hu a termelő adatlapján található információk valódiságát nem tudja ellenőrizni, ezért felelősséget sem tudunk vállalni az ott leírtakért. A termelőtől.hu nem vállal felelősséget a látogató és a termelő közötti adásvételkor történő esetleges problémákért sem.